Dáreček pro fajnšmekry, Tesla Roadster new

Dáreček pro fajnšmekry, Tesla Roadster new

Dnes přišlo, co nikdo nečekal.  Dlouho ohlášené uvedení elektrického tahače návěsů,  neboli trucku, americké automobilky Tesla, proběhlo standardně jako one man show v podání jejího CEO a vizionáře v jedné osobě, Elona Muska. První tahačem se zvýšenou prodlouženou kabinou včetně zadního prostoru pro spaní přijel i s návěsem, vystoupil jako král ze zlatého kočáru a začal. Mezitím druhý menší tahač v krátkém provedení zaparkoval vedle.

Pak už běželo vše jako obvykle při představování vozů Tesla, nedávno Model III a před rokem Model X. Když mělo vše skončit, přišla třešnička na dortu. Na pódium dojel, později doplněn po bocích jako anděly strážnými oběma trucky, malý otevřený sportovní automobil zářivě červené barvy. Ano, zasvěcení nelhali. Ikonická Tesla Roadster, které jsou aktuálně v ČR pouhé 2 kusy, se dočkala nástupce. A to nástupce ne ledajakého. Ostatně, posuďte sami ohlášené parametry nové Tesly Roadster:

– zrychlení z 0 na 60 mil/hod za 1.9 s (96,6km/h)
– zrychlení z 0 na 100 mil/hod za 4.2 s (160km/h)
– čtvrt míle (402m) ujeto za 8.9 s
– max. rychlost více než 250 mil/hod (402km/hod)
– baterie 200kWh, dojezd 620 mil (998km) dálniční rychlostí
– pohon 4×4, 3 motory, točivý moment 10 000 Nm
– 2+2 sedadla, odnímatelná střecha
– k dodání v roce 2020, odhadovaná cena 200 tis. USD, rezervace 50 tis. USD.

Doufejme, že sliby dopadnou Elonu Muskovi dobře, případně pouze s ročním odkladem, a my se tohoto skvostu dočkáme v půjčovně nebo prodejně Trendparku co nejdříve.

Ing. Radovan Burkovič