Kam se vydáte zdarma svým novým elektromobilem, do Polska nebo na Slovensko?

Kam se vydáte zdarma svým novým elektromobilem, do Polska nebo na Slovensko?

Kam se vydáte zdarma svým novým elektromobilem, do Polska nebo na Slovensko? To není provokace, jak by si mohli myslet znalci ceníku nabíjení Greenway Slovensko (www.greenway.sk). To je zhruba do března 2018 reálná nabídka nového polského operátora Greenway Polska pro své zákazníky. 

Stačí pouze na jejich webu požádat zdarma o zaslání přístupové karty (www.greenwaypolska.pl/en/pre-registration) do raketovým tempem rostoucí sítě rychlonabíječek výkonu 50 kW. Ano, raketovým tempem. Protože začali o prázdninách 2017 a v prosinci 2017 už mají neskutečných 20 nabíjecích míst, většinou u hranic s ČR a SR (www.greenwaypolska.pl/en/greenway-network). Podobný počet trval českému ČEZu ne 6 měsíců, ale 5 let. Do konce roku 2018 jich má být v Polsku 75 , zhruba co každých 85 km (nebo méně). Do roku 2020 pak rovné dvě stovky! Když k tomu připočtete pomalejší stanice s 22 kW výkonu a 3 polské Superchargery se 125 kW výkonu, pak je Polsko na cestě stát se elektromobilním tygrem Evropy.

Třešnička na dortu – do března 2018 jsou všechny rychlonabíjecí stanice sítě Greenway Polska pro majitele polské karty zdarma.

Šok na závěr – do března 2018 jsou všechny rychlonabíjecí stanice v partnerské síti Greenway Slovensko pro majitele polské karty také zdarma.

Neváhejte, půjčte si elektromobil a vyrazte na dovolenou zdarma – na sever nebo na východ. Stačí jen požádat o onu kouzelnou kartičku – zhruba do týdne Vám přistane v poštovní schránce – a tradááááá.

Ing. Radovan Burkovič