Krajem žítkovských bohyň

Krajem žítkovských bohyň

Je to pár dnů, co naše Tesla odjížděla se zákazníkem na moravskou svatbu. Když se k nám dostala její fotka před zámkem Nový Světlov v Bojkovicích, naplánovali jsme si i my výlet do této krajiny, konkrétně do oblasti Moravských Kopanic, místa s rozptýleným osídlením a božským klidem.

 

Výlet Teslou do kraje, kde ještě nedávno žila poslední žítkovská bohyně, byl přesně takový, jaký jsme si představovali. Nechtěli jsme rušit přírodu a vlastně ani sami sebe, což se nám díky tichému provozu Tesly S P85D, povedlo na jedničku.

 

Abychom uvedli věci na pravou míru, jednalo se o výlet rodinný, vůz plně obsazený dvěma rodiči a dvěmi dětmi, v kufru dětská kola, takže žádná větší zrychlení a testování vozu tentokrát nečekejte. Startovním bodem byl hotel Kopanice, kde pohodlně můžete parkovat a vzhledem k ochotnému personálu místního hotelu po dohodě jistě i nabíjet.  Příjemným cílem může být malé občerstvení “U Kapličky”, kde si můžete pochutnat na skvělých ovčích sýrech či domácích limonádách, nebo dům poslední žítkovské bohyně Irmy Gabrhelové, který je dodnes velmi pěkně udržován.

 

Sečteno a podtrženo, za nás jsme udělali maximum, abychom místní přírodě neškodili, podpořili místní farmáře a užili si místní kouzelné místo naplno. U několika projíždějících naftových a benzínových automobilů jsme přimhouřili oko. Popularita tohoto místa vzrostla až v posledních letech a my věříme, že až se sem vrátíme příště, budeme potkávat elektromobily v daleko větší míře.