Pořídil jsem si Teslu od Trendparku

Pořídil jsem si Teslu od Trendparku

Zvykli jsme si nakupovat na internetu nejprve knihy, s čímž přišel americký Amazon. Později software, hardware, elektroniku, domácí spotřebiče, hračky, věci pro sport a zahradu. Nakonec na web přišla i auta. Ale ne všichni na to zareagovali s nadšením. Není to věc malé hodnoty, navíc nákup vozu je spojen s emocemi, které se vysavači či ledničce určitě nedostanou. Další americká firma, Tesla, si ovšem myslí, že auta jako předměty denní spotřeby na internet rovněž patří. A to rovnou luxusní vozy s cenovkou 100 tisíc dolarů.

Můžete si Teslu objednat z pohodlí domova i v České republice. Ale poté musíte vyrazit vůz převzít do Nizozemí nebo sehnat firmu, která Vám převzetí a dovoz až před dům zajistí. Stejné je to i v případě zánovních vozidel, kdy si obvykle na internetu uděláte předvýběr, ale pak stejně jedete na místo na fyzickou prohlídku a koupi. Nebo si opět najdete firmu, která to udělá za vás. A s tím Vám Trendpark rád pomůže, umí to.

V případě majitele, který si Teslu nadělil před Vánoci, tomu bylo podobně. “Nikdy jsem se neztotožňoval s mainstremem, vždycky jsem šel vlastní cestou,” říká pan Holáň. “Doma si vyrábím vlastní elektřinu a elektromobil, auto na baterie, byl logickým pokračováním toho všeho. Poté, co jsem si auto u Trendparku nezávazně půjčil a vyzkoušel, jsem se jen více přesvědčil o tom, že elektromobil je to pravé. Ovládáním, vlastnostmi, pohodlím. Určitě bych neměnil a v tuto chvíli nevidím pro sebe jinou alternativu.” A co ho dovedlo právě k Tesle? “Velmi slabá konkurence na elektromobilním trhu, nic kromě Tesly mne neoslovilo.”

Proč se pro ni nevydal sám? Co ho přesvědčilo a dovedlo do Trendparku? “Možnost zápůjčky a vyzkoušení, zda mi bude elektrický vůz v denní praxi vůbec vyhovovat. Blízkost a snadnost nákupu v ČR. Byť jsem mohl vyslat zprostředkovatelskou firmu a ta by mi auto s klíčky dovezla po vyzkoušení v cizině až před dům, přesvědčila mne možnost vyzkoušet a prohlédnout si vůz přímo tady. Cena je hodně podobná, pohodlí rozhodlo.” A v podobné duchu se vyjadřují další majitelé elektrovozů z Trendparku.

Ing. Radovan Burkovič

Děkujeme panu Holáňovi za vyjádření a možnost zveřejnit jeho odpovědi na naše otázky na stránkách Trendparku.