Třetí Supercharger v České republice otevřen!

Třetí Supercharger v České republice otevřen!

Před více než rokem přibyl na spojnici z Drážďan do Bratislavy první český Supercharger. Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily značky Tesla, které na ni mají nabíjení – většinou – v ceně vozu doživotně zdarma. Ne 50 kW výkonem, jako ostatní elektromobily, ale 125 kW! Průjezd Českou republikou po D1 přestal být pomalým přesunem, závislým na několika málo běžných rychlonabíječkách. Vystrkov u Humpolce to umožnil.

Více než rok museli majitelé vozů Tesla čekat na druhou vlaštovku. Předběhli nás i Slováci, kteří první i druhý Supercharger otevřeli dříve. O Polácích nemluvě, ti už měli 3. Nicméně i hlavní město se dočkalo a Vestec u Prahy nabídl příjemné místo.

Dlouho se spekulovalo o otevření Superchargeru u Brna. Ovšem ten – stejně jako dlouho pražský – pořád ne a ne vzniknout. Dnes už je to jasné, třetím v republice Brno nebude. Tím se stala Olomouc. Najdete ho u čerpací stanice Amigo,  Dolní Novosadská 421/89, hned u dálnice D35, která tvoří dálniční obchvat města.

Komu by to bylo málo a měl trochu více času, může využít i rostoucí sítě Destination Chargers, kde bývá obvykle 1 Tesla konektor výkonu 22 kW. Je určen to pro delší zastávky u hotelů, památek, nákupních center atp.. Zde nejslabší Tesla s 60 kWh baterií nabije z 0 na 100% do 3 hodin, nejsilnější se 100 kWh baterií za 5. Karlovy Vary, Plzeň, Hradec Králové, hned několik takových míst je v Praze, v Brně i v Ostravě. A samozřejmě je stále možnost využít díky redukci běžných červených 5kolíků s 11 nebo 22 kW výkonu. Kterých je v ČR nepočítaně. Nebo s redukcí rychlonabíječek CHAdeMO 50 kW, kterých je po celé ČR aktuálně 60.

S Teslou se prostě po republice neztratíte. Tak proč si ji hned nevyzkoušet, třeba jen zapůjčit u Trendparku?

Ing.Radovan Burkovič