Vysoké Tatry s lyžemi a elektromobilem? Samozřejmost.

Vysoké Tatry s lyžemi a elektromobilem? Samozřejmost.

Sníh zasypal Českou republiku, Martin dojel na bílém koni s pouhým 14 denním zpožděním. Severovýchod republiky si ho užívá měrou vrchovatou, naši slovenští sousedé ještě více. Lyžování ve Vysokých Tatrách začíná, sjezdovky se zasněžují, teploty pod bodem mrazu v noci i přes den a opakovaná sněhová nadílka z nebe k tomu přispívají. A co Vy, letos, zase pojedete dýchat čistý vzduch spalovacím vozem? Zase horalům dovezete pořádnou porci smradu, jedů a hluku ze studeného spalovacího motoru, trápeného prudkými kopci? Zase budete před odjezdem odhrabávat sníh a škrábat led z oken, zatímco Váš spalovací Milášek bude podkuřovat širokému okolí? Nebo to zkusíte jinak?

Na konci listopadu se tým Trendparku vydal na tatranské Štrbské Pleso, aby jste to letos mohli opravdu zkusit jinak. Elektromobilem. Bez hluku, smradu, jedů a vibrací. Svižně a lehce do kopce, s rekuperací a nabíjením baterií z brzdění elegantně dolů. Zázemí pro Tesly Model S i Model X najdete v proslulém, na všech pohlednicích se ladně tyčícím,  hotelu Atrium ve Vysokých Tatrách. Kromě pořádání eventu a zážitkových jízd pro svého klienta stihl Trendpark na místě pro zimní sezonu připravit nabíječky pro elektromobily v tomto hotelu.

Čistý horský vzduch a bílé pláně sjezdovek Vás čekají. Nešpiňte je, dojeďte elektromobilem. Než se vybouříte na jednom či dvou prknech, Váš elektromobil se v klidu nabije na zpáteční cestu a před odjezdem taky zatopí. Okna škrábat nemusíte a tu trochu zbylého sněhu z karoserie sundáte raz dva. Pak vplujete do jeho útrob, jako do pověstného pokojíčku. Majestátní ticho hor Vám bude připomínat i samotná jízda elektromobilem domů.

Ing. Radovan Burkovič